UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Wysyłając formularz kontaktowy, jednocześnie dobrowolnie wyrażam zgodę na przekazywanie mi informacji drogą mailową i telefoniczną o promocjach, produktach i usługach EGIDON Ltd. w tym z wykorzystaniem newslettera. Wiem, że szczegółowe informacje związane z przetwarzaniem moich danych osobowych znajdują się w polityce prywatności EGIDON Group.

upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka, czyli bankructwo osobiste, była jeszcze do niedawna pojęciem obcym i niepraktykowanym. Pojawienie się nowych prawnych rozwiązań i regulacji sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło decydować się na jej ogłoszenie. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma wpłynąć pozytywnie na sytuację dłużnika, pomagając mu rozwikłać problem, który do tej pory wydawał mu się nierozwiązywalny.

Upadłość konsumencka – definicja
Czym jest upadłość konsumencka? Upadłość konsumencka to z definicji redukcja lub umorzenie zobowiązań osoby fizycznej lub podmiotu prowadzącego firmę w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności. Niewypłacalność dłużnika stanowi główny argument do przeprowadzenia upadłości konsumenckiej.

Co upadły zyskuje jako człowiek?

A co w praktyce daje ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Przede wszystkim – wolność podejmowania decyzji zakupowych i zdjęcie z barków poczucia bezradności. Zalety upadłości przynoszą zarówno materialne, jak i niematerialne korzyści, co w obu przypadkach przenosi się na podwyższenie jakości życia.

Pierwszą mocną stroną ogłoszenia upadłości konsumenckiej, która zresztą stanowi jej główny cel, jest oddłużenie osoby, składającej wniosek. Dochodzi do niego w momencie, gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Od tego momentu wszelkie należności podlegają natychmiastowemu umorzeniu.

Podjęcie takiej decyzji zwiększa komfort psychiczny i gwarantuje on dłużnikowi potrzebną chwilę oddechu od stresu, z jakim musiał się zmagać podczas wieloletnich przepraw z wierzycielami oraz windykatorami. Dzięki temu poprawia się u dłużnika komfort życia – na nowo może podejmować zawodowe wyzwania i czerpać radość z życia. Co więcej – ogłoszenie upadłości ma zbawienny wpływ na zdrowie, znikają zmartwienia. Warto też zwrócić uwagę na to, że upadły nie musi się borykać z dręczącymi go dotąd wyrzutami sumienia, ponieważ jego najbliżsi są już bezpieczni i nie ma więcej powodu obawiać o ich przyszłość (zwłaszcza w wymiarze materialnym).

Podsumowując – w momencie, gdy decydujemy się ogłosić upadłość konsumencką, zyskujemy możliwość:

Nabywania majątku, co przekłada się na możliwość dokonywania trafnych inwestycji w odpowiednim czasie. Nie jesteśmy stratni tylko dlatego, że prawo nie daje nam możliwości lokowania kapitału.
Nowego startu. Każdy ma prawo popełniać błędy, ale dlaczego mielibyśmy za nie pokutować całe życie? Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwala na pozostawienie starych pomyłek daleko za sobą i skoncentrowanie się na nowych wyzwaniach.
Szansę na prowadzenie biznesu. Oddłużenie sprawia, że z powrotem możemy zdecydować się na aktywność zawodową. Bycie dłużnikiem powoduje, że nasi partnerzy i kontrahenci tracą do nas zaufanie. Odzyskaj zaufanie dzięki oddłużeniu.
Odzyskania komfortu psychicznego. Niezależnie od tego, jak kształtuje się nasz stan posiadania, w pełni zasługujemy na odpowiednią jakość życia. Oddłużenie ją zapewnia, kończy się przewlekły stan zmartwień i niepokoju.
Imię (wymagane)
Nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Telefon (wymagane)
Łączne zadłużenie (wymagane)
Miejscowość (wymagane)
Treść wiadomości
Wysyłając formularz kontaktowy, jednocześnie dobrowolnie wyrażam zgodę na przekazywanie mi informacji drogą mailową i telefoniczną o promocjach, produktach i usługach EGIDON Ltd. w tym z wykorzystaniem newslettera. Wiem, że szczegółowe informacje związane z przetwarzaniem moich danych osobowych znajdują się w polityce prywatności EGIDON Group.