Wczoraj (21.07.17) światowej sławy były tenisista Boris Becker (49 lat) ogłosił upadłość. Rozprawa, która miała miejsce w londyńskim sądzie trwała jedynie 30 minut. Warto zaznaczyć, że sam bankrut był na niej nieobecny.

Adwokaci Borisa Beckera nieskutecznie starali się, aby sprawa została odroczona o 28 dni. Miało to posłużyć temu, by były tenisista sprzedał w tym czasie hiszpańską nieruchomość o wartości sześć milionów euro. „W tych okolicznościach z żalem informuję, że nie mogę się zgodzić z wnioskiem o odroczenie – poinformowała sędzia. Dodatkowo zwrócono uwagę na fakt, że sprawa w przeszłości była już przekładana (28.04.2017) i do tej pory brakuje przekonujących dowodów na uzyskanie takiej kwoty.

Bankrut zalegał z płatnościami wierzycielom od października 2015 roku. Niestety nie ma informacji o wysokości zadłużenia.

Wielu osobom wydaje się, że upadłość konsumencka dotyczy tylko osób ledwo wiążących koniec z końcem.Powyższy przypadek pokazuje, że proces upadłości konsumenckiej może dotyczyć wszystkich – także osoby popularne i znane: sportowców, aktorów, muzyków.

Warto pamiętać, że bycie bankrutem to nie koniec świata i powód do wstydu. Bankructwo jest normalnym i legalnym procesem dającym możliwość nowego startu i rozpoczęcia wszystkiego od nowa.