Żyjemy w czasach, w których nadmierny konsumpcjonizm staje się społeczną normą. Przytłoczeni ilością i dostępnością wszelkich dóbr, często ulegamy pokusie i nabywamy kolejne rzeczy. Co jeśli okaże się, że z jakiejś przyczyny kolejna rata kredytu, czy mocno nadwyrężony niepotrzebnymi wydatkami debet w koncie staje się już nie do udźwignięcia? To otwarta droga do zadłużenia.

Czym jest dług?

Najprościej rzecz ujmując – dług pojawia się wtedy, kiedy nie regulujemy własnych zobowiązań w ustalonym czasie. Jeśli spóźniamy się z ratą kredytu, czy spłatą odsetek od debetu, nie zapłaciliśmy wymagalnego już rachunku za prąd, wodę czy inne media, lub też nie uregulowaliśmy opłaty za korzystanie z internetu czy telefonu komórkowego – stajemy się już dłużnikami.

Jakie są przyczyny powstawania długów?

Czerpiąc z doświadczeń naszych Klientów, możemy wysnuć wniosek, że największe zadłużenia najczęściej są wynikiem nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Nierzadko przyczyną kłopotów finansowych jest choroba Klienta lub członka rodziny. W takich trudnych sytuacjach skupiamy się na tym, aby ratować życie i zdrowie, często zaniedbując przy tym swoje zawodowe obowiązki. Czasami stajemy się niezdolni do pracy w wyniku wypadku. Ponadto zadłużamy się dodatkowo aby opłacić często bardzo drogie leczenie czy rehabilitację.

Częstymi przyczynami problemów finansowych są również komplikacje zawodowe. W przypadku osób pracujących na etacie może to być zarówno utrata pracy, jak i po prostu zmniejszenie dochodów. Dla osób samozatrudnionych z kolei wystarczy kilka miesięcy z mniejszą ilością zleceń, a stałe wydatki związane z prowadzeniem działalności mogą wpędzić nas w spore zadłużenie. Jeśli dojdzie do tego nierzetelny kontrahent, można sobie wyobrazić, jak w takiej sytuacji łatwo wpaść w tarapaty finansowe.

Przyczyn powstania zadłużenia jest prawie tyle, ile dłużników. Każda historia bowiem jest nieco inna. Okazuje się, że zaskakująco łatwo można zostać dłużnikiem i „zaprzyjaźnić” się z komornikiem, który staje się nagle najczęściej kontaktującą się z nami osobą…

Zastanówmy się więc nad tym, jak najlepiej wybrnąć z takiej sytuacji.

Jak pozbyć się długów i komornika?

Zwykle na początku doradzamy naszym klientom negocjacje z wierzycielami i komornikami. Czasami jednak nie ma możliwości „dogadania się”. Komornik zarabia na egzekwowaniu naszego długu i w jego interesie jest jak najszybsza egzekucja zadłużenia. Z kolei sam wierzyciel nie zawsze chce negocjować. Trzeba też pamiętać, że najczęściej taka droga jest możliwa przy stosunkowo niedużych kwotach zadłużenia. Co jeśli spłata długu przekracza nasze możliwości? Jak możemy pozbyć się długów i komornika?

W takiej sytuacji ratunkiem może być upadłość konsumencka. Wielu naszych Klientów, którym zaproponowaliśmy takie rozwiązanie już dziś cieszy się z odzyskanej wolności finansowej.

Korzyści upadłości konsumenckiej

Jeśli czujemy się nękani przez komorników, to upadłość konsumencka będzie dla nas wybawieniem. Jeżeli bowiem zostało wszczęte przeciwko nam nawet kilka postępowań egzekucyjnych, to w momencie ogłoszenia upadłości wszystkie zostają zawieszone. Co oznacza to w praktyce? Żaden komornik nie ma prawa już nas nachodzić, czy też wzywać nas do stawiania się u siebie w kancelarii. Ponadto nie można wszcząć w okresie postępowania kolejnej egzekucji. Zostaje też wstrzymane naliczanie odsetek od zadłużenia. Po ogłoszeniu upadłości wszystkie zawieszone postępowania zostają umorzone. Oddłużenie powoduje umorzenie wszystkich zgłoszonych długów, więc nie grozi nam już kolejna egzekucja komornicza.

Podsumowując, w naszej ocenie upadłość konsumencka jest najskuteczniejszą odpowiedzią na pytanie jak pozbyć się długów i komornika. Tylko całkowite oddłużenie może nas zabezpieczyć przed trwającymi lub możliwymi w przyszłości egzekucjami komorniczymi. Nasz profesjonalny zespół specjalizuje się w sprawach upadłości konsumenckiej. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu opracowaliśmy takie metody działania, które sprawiają, że upadłość konsumencka przestaje być dla naszych Klientów abstrakcyjnym pojęciem – staje się obietnicą finansowej wolności i psychicznego spokoju.